All filters
Add momentum to your style with this dynamic diamond ring. Sleek triple-grooved shoulders lead seamlessly into a bold square cluster, giving the gold band a look that’s both sporty and unmistakably sophisticated.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000836512 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.4 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.44 carat
|
| Gold Value | ₹29,356(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹92,000 |
| Making Charge | ₹8,118 |
| GST (3%) | ₹3,885 |
| Total Price | ₹1,33,359 |