All filters
Defined by precision and structure, this titanium diamond ring features a squared diamond cluster framed in warm gold, set against a matte charcoal titanium band. Linear grooves along the band add depth and rhythm, reinforcing its architectural character. The balance of rugged texture and refined brilliance creates a bold yet controlled presence.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000865324 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.8 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.16 carat
|
| Gold Value | ₹4,428(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,880 |
| TITANIUM | ₹8,350 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹954 |
| Total Price | ₹32,737 |