All filters
This diamond-encrusted titanium ring channels strength through a bold chain-link design. A matte titanium band anchors the look, while interlocking gold and diamond-accented links add contrast and precision. Rugged yet refined, it’s crafted for men who appreciate resilience, structure, and modern design with intent.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000867744 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.42 carat
|
| Gold Value | ₹9,963(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹39,060 |
| TITANIUM | ₹5,588 |
| Making Charge | ₹6,945 |
| GST (3%) | ₹1,847 |
| Total Price | ₹63,403 |