All filters
This 0.3 carat diamond ring has an array of spherical diamonds resembling the shining stars in a night sky. Crafted in 18K gold, the ring will give your casual attire a classy touch.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000663521 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,874 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹2,110 |
| Total Price | ₹72,418 |