All filters
Adorn little drops of joy with these 0.25 carat diamond drop earrings crafted with droplet patterns encrusted with diamonds. The rosy charm of these earrings crafted in 18K rose gold makes them an elegant accessory for various occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000683533 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,688 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,641 |
| Total Price | ₹56,309 |