All filters
Own the room with this sharply textured diamond ring, defined by its bold linear pattern and grid-set cluster. A masculine silhouette built for the uncompromising man. Pair it with structured shirts or monochrome ensembles for a sharp finish.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000739865 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹16,605(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,000 |
| Making Charge | ₹8,469 |
| GST (3%) | ₹1,413 |
| Total Price | ₹48,487 |