All filters
Upgrade your signature look with a design that feels powerful yet effortless. Crafted in matte-finished titanium, this chain-inspired ring features precision-set diamond panels framed with warm gold accents. Rugged texture meets clean geometry for a confident, modern presence, substantial on the hand, refined in impact.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000865327 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.3 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹7,196(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,250 |
| TITANIUM | ₹3,145 |
| Making Charge | ₹5,183 |
| GST (3%) | ₹1,164 |
| Total Price | ₹39,938 |