All filters
For the little star who lights up your world. These dainty diamond-set star earrings add a soft shimmer to their sweetest moments.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000862863 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹5,535(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,720 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹492 |
| Total Price | ₹16,872 |