All filters
Designed for the moments that matter, this ring features a refined rhodium-set arrangement of brilliant diamonds that brings sharp contrast and luminous depth. It is an effortlessly sophisticated choice for weddings, galas, and milestone occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000836514 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.5 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹30,219(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹1,84,000 |
| Making Charge | ₹8,331 |
| GST (3%) | ₹6,677 |
| Total Price | ₹2,29,227 |