All filters
Understated brilliance meets timeless design in this luxurious diamond chain for men, crafted in gold. Adorned with a continuous line of meticulously set diamonds, it is designed for quiet sophistication. The seamless balance of sparkle and simplicity gives this piece enduring appeal, transcending trends and occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGC-D000846675 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 24.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 3.35 carat
|
| Gold Value | ₹2,12,397(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹2,94,800 |
| Making Charge | ₹39,384 |
| GST (3%) | ₹16,398 |
| Total Price | ₹5,62,979 |