All filters
Make waves with these mesmerizing earrings, adorned with 0.23 carat diamonds in radiant 14K rose gold. The fluid swirl design is embellished with a gradient of deep blue sapphires, echoing the rhythm of the sea. A fascinating fusion of shimmer and movement, these earrings bring a striking yet refined charm to your occasional look. Please Note :-The dimension of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000779297 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Stone Weight | 1.2958 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,320 |
| Stone Value | ₹8,550 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,550 |
| Total Price | ₹53,191 |