All filters
Forged in resilient titanium, this diamond chain with alternating links creates rhythm and movement across the neckline. Gold highlights soften the industrial look, while diamonds deliver focused shine. Balanced yet bold, it elevates everyday dressing with disciplined design.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGC-D000870133 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 16.4 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 3.3 carat
|
| Gold Value | ₹90,774(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹3,06,900 |
| RM-TITANIUM | ₹27,500 |
| Making Charge | ₹26,756 |
| GST (3%) | ₹13,558 |
| Total Price | ₹4,65,488 |