All filters
Soaring with wonder, this cool rocket pendant glows with diamond detail. It’s perfect for little explorers who dream big and let their imagination take flight.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000862860 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹6,642(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹4,830 |
| GST (3%) | ₹622 |
| Total Price | ₹21,334 |