All filters
Designed with smooth gold panelling and a compact grid centre, this men’s diamond ring delivers subtle sophistication. A confident, everyday piece with a hint of urban elegance. A confident choice for daily wear, finished with a touch of urban elegance. Easy to style with any outfit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000836509 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.8 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.35 carat
|
| Gold Value | ₹24,176(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,878 |
| Making Charge | ₹5,914 |
| GST (3%) | ₹1,860 |
| Total Price | ₹63,828 |