All filters
Take modern craftsmanship to new heights with this titanium diamond ring built on strength and precision. The matte, ridged band adds depth and structure, while a gold-framed rectangular diamond cluster brings controlled brilliance. Style it with a charcoal or black shirt and tailored trousers for a sharp, refined finish.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000867742 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.51 carat
|
| Gold Value | ₹5,535(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹47,430 |
| TITANIUM | ₹13,748 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹2,126 |
| Total Price | ₹72,964 |