All filters
Elevate your masculinity with this titanium diamond pendant designed around strength, balance, and restraint. The matte titanium surface is framed with a precise diamond border, while a gold motif at the centre symbolises continuity and control. Solid yet lightweight, it reflects power built with intention.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000867747 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.9 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Gold Value | ₹4,982(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,620 |
| TITANIUM | ₹7,395 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹1,444 |
| Total Price | ₹49,566 |