All filters
Defined by its ornate pattern and neatly arranged sparkling centre, this ring offers a timeless, elevated appeal. A strong accent that works across casual and formal styles. Pair it with structured shirts or minimal outfits for a sharp, cohesive look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000576353 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 4.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹23,801(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,280 |
| Making Charge | ₹12,179 |
| GST (3%) | ₹1,898 |
| Total Price | ₹65,158 |