All filters
Break the symmetry with this cross-link diamond wristlet crafted from deep grey titanium. Gold inlays and diamond-set connectors create a smooth, confident play of tone and texture. The design is undeniably masculine. Style it with monochrome outfits or a sharp blazer for a composed, contemporary look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000867815 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 12 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 1.12 carat
|
| Gold Value | ₹66,420(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹1,04,160 |
| RM-TITANIUM | ₹17,000 |
| Making Charge | ₹23,412 |
| GST (3%) | ₹6,330 |
| Total Price | ₹2,17,322 |