All filters
Defined by its intentional lines and rugged grey titanium finish, this pendant anchors a polished gold symbol against a backdrop of brilliant-cut diamonds. Every detail reflects a commitment to discipline and clarity, making it the ultimate signature piece for a sophisticated, smart-casual wardrobe.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000870172 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.9 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.16 carat
|
| Gold Value | ₹4,982(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,880 |
| TITANIUM | ₹6,375 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹911 |
| Total Price | ₹31,273 |