All filters
Clean lines and a prominent square diamond cluster come together in this ring designed for understated elegance. The smooth gold band and crisp geometry make it ideal for workdays, celebrations, and classic evening attire. A timeless piece that brings a crisp, confident edge to your everyday.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000836526 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.1 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.42 carat
|
| Gold Value | ₹26,766(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹40,550 |
| Making Charge | ₹7,481 |
| GST (3%) | ₹2,244 |
| Total Price | ₹77,041 |