All filters
This striking men's ring features a brilliant-cut diamond set against a bold black enamel inlay, all crafted in polished gold. The band showcases a contemporary textured design, making it a powerful and stylish statement piece for the modern man.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000822020 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.3 g
|
| Diamond Quality | H-VS |
| Diamond Weight | 0.407 carat
|
| Gold Value | ₹58,666(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹78,958 |
| Making Charge | ₹9,680 |
| GST (3%) | ₹4,420 |
| Total Price | ₹1,51,724 |