All filters
Born from the same metal that powers galactic exploration, this titanium ring features a bold, interstellar-inspired design. Hand-finished with premium diamonds, it is the ultimate symbol of strength and stellar elegance for the fearless man. Style it with monochrome outfits, sharp tailoring, or minimalist evening looks for an edgy look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000865322 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹5,535(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,810 |
| TITANIUM | ₹8,170 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹1,010 |
| Total Price | ₹34,650 |