All filters
Engineered for balance, this titanium ring features a textured matte band and a sharply defined diamond centre framed in gold. The interplay of industrial finish and polished detail creates a strong, wearable statement, composed, controlled, and unmistakably modern.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000867811 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.39 carat
|
| Gold Value | ₹7,749(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹36,270 |
| TITANIUM | ₹11,350 |
| Making Charge | ₹5,535 |
| GST (3%) | ₹1,828 |
| Total Price | ₹62,732 |