All filters
A timeless design reimagined for today. Made in lightweight gold, this diamond band carries a classic square plaque with a tidy cluster for a crisp, sparkling look. A refined, durable piece for everyday elegance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000734754 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹14,391(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,960 |
| Making Charge | ₹6,835 |
| GST (3%) | ₹1,086 |
| Total Price | ₹37,272 |