All filters
Engineered for the modern man, this ring combines the unyielding strength of aerospace-grade Titanium with the timeless brilliance of precision-set diamonds. At three times lighter than gold, it offers a weightless feel without compromising on rugged durability.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000865320 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.9 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹4,982(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,810 |
| TITANIUM | ₹7,150 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹963 |
| Total Price | ₹33,030 |